ORTODONTA SZCZECIN

doktor nauk medycznych
Katarzyna Lubińska
specjalista ortodonta

O mnie


       Bycie specjalistą ortodontą jest nie tylko pracą, ale również pasją i stylem życia. Uwielbiam przywracać uśmiech pacjentom i sprawiać aby czuli się pewni siebie i szczęśliwi. Nie wyobrażam sobie lepszego zawodu. Nie ma większej satysfakcji niż widok szczęśliwego, szeroko uśmiechniętego pacjenta, który zakończył leczenie ortodontyczne. W trakcie mojej wieloletniej praktyki zawodowej każdy dzień przynosi nowe wyzwania i satysfakcję.

       W 2004 roku ukończyłam z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarsko- Stomatologicznym, Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i otrzymałam tytuł lekarza stomatologa.
Ortodoncja była dla mnie zawsze najciekawszą dziedziną stomatologii i już w trakcie studiów byłam członkiem Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie i Katedrze Ortodoncji PAM w Szczecinie. Działalność ta zaowocowała pierwszymi pracami naukowymi, artykułami i referatami wygłaszanymi podczas Zjazdów Studenckiego Towarzystwa Naukowego STN.
       Od 2006 roku prowadzę zajęcia z ortodoncji ze studentami stomatologii w Zakładzie Ortodoncji PUM w Szczecinie.
       W 2010 roku ukończyłam badania naukowe nad związkiem wad zgryzu z przerostem migdałka gardłowego i otrzymałam tytuł doktora nauk medycznych. Zwieńczeniem poszerzania wiedzy w dziedzinie ortodoncji w ramach państwowego programu specjalizacyjnego trwającego 3- 4 lata jest tytuł specjalisty ortodonty otrzymywany przez 5% lekarzy stomatologów w UE, który to otrzymałam w 2011 roku zdając egzamin przed Państwową Komisją Egzaminacyjną CEM w Łodzi.
      Moje kwalifikacje zostały również uznane za granicą przez General Dental Council w Londynie (specjalista ortodonta), oraz przez Ministerstwo Zdrowia w Rzymie (odontoiatra specialista in ortognatodonzia).
      W celu rozwijania swoich umiejętności zawodowych i porzerzania wiedzy w dziedzinie ortodoncji często biorę udział w konferencjach naukowych i zajzdach ortodontycznych. Niejednokrotnie zostałam zaproszona aby wygłosić wykłady w kraju i za granicą (Praga, Republika Czeska - International Orthodontic Symposium, Istanbul, Turcja - University of Marmara, Konferencje Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego w Polsce. Systematycznie odbywam również staże i kursy zagraniczne (Santiago de Compostella, Hiszpania- EOC, Mediolan, Włochy - lingual technic course, Sydney, Australia – University of Sydney, Rzym, Włochy – konferencja SIDO, Mediolan, Włochy- konferencja SIDO, Edynburg, Szkocja – BOS kongres). Jestem bardzo wdzięczna, że mogę dzielić swoją pasję i czerpać wiedzę od wspaniałych przyjaciół, uznanych specjalistów w dziedzinie ortodoncji z całego świata. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego PTO, Włoskiego Towarzystwa Ortodontycznego SIDO i Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego EOS.
       Dzięki postępowi w dziedzinie ortodoncji dzisiaj jesteśmy w stanie zaoferować dorosłym pacjentom dyskretne i bardziej niewidzialne sposoby leczenia. Moje szczególne zainteresowanie wzbudziła amerykańska technika językowa Harmony oraz niemiecka technika językowa Forestadent.


>2004 (lekarz stomatolog) - Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarsko- Stomatologicznym,  Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie

>2010 (doktor nauk medycznych) – Otrzymała tytuł doktora nauk medycznych na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

>2011 (specjalista ortodonta) – Uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie ortodoncji zdając egzamin przed Państwową Komisją Egzaminacyjną CEM.

>Jest autorką publikacji naukowych z dziedziny ortodoncji.

>Należy do EOS (Europejskie Towarzystwo Ortodontyczne) oraz do Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

>Prowadzi zajęcia z ortodoncji z anglojęzycznymi studentami stomatologii PUM.

>Jest zarejestrowana na liście specjalistów w General Dental Council w Londynie.

>Otrzymała również tytuł odontoiatra specialista in ortognatodonzia nadany przez Ministero della Salute w Rzymie.                       


Przynależność do organizacji stomatologicznych:

Polskie Towarzystwo Ortodontyczne
European Orthodontic Society
Eurasian Association of Orthodontists


 Znajomość języków obcych:

Język angielski – zaawansowany  
Język włoski – zaawansowany